Henna workshop s Ištabelou 6/4/2019

Malování s kornoutkem, výroba vlastní henna pasty

Malování hennou je prastará technika zdobení těla, pomíjivé tetování, které Vám za 2 až 3 týdny zmizí. V orientu je toto neinvazivní tetování známo spíše pod názvem Mehndi.
Malování hennou je nejméně 6000 let stará technika zdobení těla, pocházející ze starého Egypta. Od pradávna se k ní pojí různé významné životní události, jako je především svatební a porodní rituál. V dnešním světě může sloužit k individuálním potřebám, můžeme s ní pracovat jako s transformačním nebo relaxačním prostředkem.
Přednotí henny jsou její blahodárné účinky na kůži, kterou revitalizuje a osvěžuje. Ozdobením těla se podtrhuje jeho krása a elegance. Pokud si myslíte, že Vám ke kráse něco chybí, určitě vyzkoušejte neinvazivní tetování a uvidíte, jak k Vám tělo promluví jasnější a vznešenější řečí.
Na workshopu Vás provedu historií henny, seznámím Vás s její fylosoficko-spirituální rovinou. Povíme si o symbolice ornamentů a provedu Vás praktickými a technickými zásadami, sloužícími pro nejdokonalejší a nejtrvanlivější efekt. Navedu Vás tak, aby tetování na Vašem těle vydrželo, co nejdéle.

Projdeme si praktickou ukázkou malování hennou z kornoutku. Ukážu Vám praktické postupy namíchání pasty, výroba kornoutku.Vyzkoušíte si techniku malování od nejmenších krůčků až po první mandalu. Namalujete si vlastní ornament na kůži.
Workshop je ideální pro dvojice, protože na závěr, se můžete navzájem ozdobit.

Náplň workshopu:

Historie a původ henny
Praktické a technické info
Míchání pasty
Výroba kornoutku
Léčivé a ochranné aspekty Henny
Inspirace z předloh
Trénink „nanečisto“
Vytvoření vlastní ozdoby na svém těle
Kornoutek 100% přírodní henny

Skrze Hennu objevíte něžnou a smyslnou krásu těla. Dotknete se atmosféry dávných rituálů a zkusite si sama vytvořit vlastní ozdobu.
Každé malování je jedinečné, zdůrazňuje vnitřní krásu a přitahuje pozornost.
Lektorka: Ištabela Barela
Kde: Kultivar, Liberec

Kdy: 06.04. 2019 od 14 – 18 hodin

Cena 900,-, rezervace míst na webu kultivar.xyz