Přednášky

Dějiny tetování a umění ruku v ruce. Jak se vyvíjí naše estetické cítění a následné vnímání našeho prostředí a vlastního těla? Proč se říká, že tetovaní jsou jen vyvrhelové společnosti, kriminálníci a prostitutky? Odkud se vzali tyto představy, když se v dávných dobách naopak zdobila pouze honorace, královské rody či dobří lovci a bojovníci? Jaký je příběh tetování? Kde se berou nejstarší důkazy o tetovaném těle? Jak vniklo vůbec slovo tattoo? Jaké jsou různé tetovací techniky? Jak se zdobily domorodé kmeny v Americe, Africe, Evropě, Asii a Austrálii před příchodem křesťanství? Víte, že existovalo ve středověku křesťanské tetování a kdo ho mohl mít a přitom neskončit na hranici jako čaroděj nebo čarodějnice? Víte, že existuje přímo pojem „původní slovanské tetování“? Toto vše a mnoho dalšího v historických souvislostech s dějinami celého světa Vám ráda vyložím na přednášce či při večerní seanci. Tento specifický výklad lze vložit i do širšího programu na festivalech či jako doprovodná součást vzdělávacích programů.

Workshopy

Workshop na malování hennou je ideální pro ty, kteří mají vztah ke kreslení a rukodělnému tvoření. Na workshopu Vás seznámím s použitím a aplikací přírodní pasty v kornoutku, povíme si o jejích léčebných aspektech, využití při rituálech. Dozvíte se různé typy a rady o bezpečnosti, a aby tetování na Vašem těle vydrželo, co nejdéle.

Předností henny jsou její blahodárné účinky na kůži, kterou revitalizuje a osvěžuje. Ozdobením těla se podtrhuje jeho krása a elegance. Na workshopu Vás provedu historií henny, seznámím Vás s její filosoficko-spirituální rovinou. Povíme si také o symbolice ornamentů.mohu Vám nabídnout základní

Nabízím dva typy workshopů:

  1. základní workshop, kde se učíme základy a práci s henna pastou (3-4 hodiny)
  2. workshop na míchání pasty, pro pokročilejší (6-8 hodin)

Historie tetování

Pradávné kořeny naší civilizace, tetování jako léčebný proces, tetování jako jméno. Tetování je společné všem původním národům. Historie a vývoj tetování je neuvěřitelný příběh, který vypráví lidstvo samo.

Příprava pasty z henny

Míchání čerstvé henna pasty a zvolení si vlastního receptu. Vlastní výroba kornoutku. Aromaterapie

Tetování a komunikace

Význam symbolů a znaků. Jazyk jako ornament. Signifikace vs stigmatizace. Tetování je spojeno s příběhem tetovaného. Smysl tetování. Otevřená komunikace je léčivá.

Vzory a symboly

Indické, arabské, africké, keltské, slovanské, free-style…

Numerologie, astrologie, mystika, náboženské symboly, alchymie…

z historie Henny…

Název henna (hinna)  pochází ze starověku (u Řeků Kypros), dříve také Alkana. Pod názvem Henna si můžete představit  keř nebo barvivo. Henna pro tetování je pasta, která se vyrábí z rozdrcených listů keře Henovníku Bílého, vody, cukru a esenciálních olejů a dalších specifických přísad pode  typu receptu.

Historické prameny dokazují že Henna je již po více jak 6 000 – 5 000 let používána v kosmetice a lékařství. Dle archeologických průzkumů byla Henna používána již ve starověkém Egyptě. V té době se Henna používána jednak k mumifikačním účelům (pro zdobení těla) a jednak ke kosmetickým účelům (zejména k barvení paruk). Oholené hlavy a hladké tělo byly totiž znakem ušlechtilosti, ale móda zároveň vyžadovala, aby muži a ženy nosily paruky ze skutečných vlasů, popřípadě z ovčí vlny.

Přednášky a workshopy

Základní workshop na malování hennou, historie, význam, symbolika, techniky

Workshop na míchání pasty, výroba kornoutků, výroba pasty

Přednášky o tetování, význam a historie